Divadlo Valmet

Divadlo v Celetné je nezávislá divadelní scéna. Na repertoáru se podílí domácí soubor Kašpar a hosté – Divadlo Petra Bezruče, Činoherní studio Ústí a další. Hrajeme každý měsíc (ročně asi 400 představení), v pátek a v sobotu i malá noční představení, o víkendech od listopadu do dubna dopolední i odpolední pohádky pro děti. Pořádáme festivaly Irský máj (květen), Za dveřmi je Nultý bod (červenec), Festival studentských divadel (říjen), Loutky v Celetné (listopad).

zdroj: https://www.divadlovceletne.cz/o-divadle/

Role:  Élektra, v alt. s Natálií Topinkovou
Autor: Sofoklés. Premiéra: 21.2.2005. Režie: Daniel Špinar.

Role: Hana
Autor: Miloš Čermák, Miloš Gašparec. Premiéra: 11.11.2004. Režie: Daniel Špinar.

Role: Jane
Autor: kol. Premiéra: 3.9.2003. Ob. premiéra: 21.2.2004 v Divadle v Celetné. Režie: Daniel Špinar.

Divadlo Disk

Divadlo DISK, sídlící od roku 1999 v pražské Karlově ulici 26, funguje při Divadelní fakultě Akademie múzických umění (DAMU). Jedná se o klasické repertoárové divadlo s jedním stálým souborem, který tvoří studenti absolventského ročníku Katedry činoherního divadla. Své projekty zde prezentují také studenti Katedry alternativního a loutkového divadla, ty jsou vybírány na základě tzv. open callu, kdy studenti prezentují koncepty před pedagogy a vedením divadla a následně jsou vybrány k realizaci. Do mimorepertoárových akcí spadají i festivaly organizované studenty ostatních kateder.  

zdroj: https://www.divadlodisk.cz/o-disku

Role: Merteuil
Autor:
Daniel Špinar – podle románu Choderlose de Laclose „Nebezpečné známosti“. Premiéra: 15.5.2002. Režie: Daniel Špinar.

Role: Paní Martinová
Autor:
 Eugene Ionesco. Premiéra: 7.3.2002. Režie: Berenika Dobiášová.

Role: Eva
Autor:
Gabriela Preissová. Premiéra: 13.12.2001. Režie: Berenika Dobiášová.

Role: Tolosa, v alt. s Michaelou Maurerovou
Autor:
Miguel de Cervantes. První provedení: 5.10.2001. Režie: Štěpán Chaloupka.

Role: Cherubín
Autor:
Pierre Beaumarchais. První provedení:  15.5.2001. Režie: Jakub Prchal.

Divadlo pod palmovkou

Divadelní tradice Divadla pod Palmovkou sahá hluboko do devatenáctého století. Ve vyhlášeném zájezdním hostinci „U Deutschů“, na jehož místě dnes divadlo sídlí, se zřejmě již od roku 1865 příležitostně hrávalo ochotnické divadlo a pořádaly lidové veselice nejrůznějšího druhu. Za rok 2018 získalo Divadlo pod Palmovkou také prestižní ocenění Divadlo roku v rámci Cen české divadelní kritiky a získalo také ocenění za nejlepší inscenaci roku, kterou bylo vyhlášeno Něco za něco.  

zdroj: https://www.podpalmovkou.cz/historie

Role: Tanečník / Podomek
Autor:
Johan Wolfgang Goethe. První provedení: 10.6.2000. Režie: Petr Kracik.

Národní divadlo

Dnešní podobu Národního divadla tvoří čtyři umělecké soubory – Opera, Činohra, Balet a Laterna magika – a pod uměleckou správu divadla patří čtyři scény – Národní divadlo, Státní opera, Stavovské divadlo a Nová scéna. Umělecké soubory Opery, Činohry a Baletu vybírají svůj repertoár nejen z bohatého klasického odkazu, ale vedle domácích autorů se zaměřují i na moderní světovou tvorbu. Repertoár Nové scény tvoří zejména představení Laterny magiky a Činohry, částečně též Opery a Baletu a řada originálních projektů.

zdroj: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/o-nas

Role: Tereza v alt. s Janou Janěkovou ml.
Autor:
Hugo von Hofmannsthal. Premiéra: 13.5.2000. Režie: Ivan Rajmont.