Natočeno v roce 2020

Jaroslava Baliharová
režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádka)

Roland Schimmelpfennig / role: Žena 2 – Cynthia
režie: Aleš Vrzák; překlad: Jana Slouková (rozhlasová adaptace dramatické básně)

Michaela Klevisová
(14dílná četba povídek na pokračování)

Natočeno v roce 2019

Petr Hudský
režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádka)

Maria Riva
režie: Jakub Doubrava; překlad: Zuzana Mayerová (21dílná četba na pokračování)

Eva Dvořáková
režie: Michal Bureš (pořad z cyklu Osudové ženy)

Natočeno v roce 2018

Tomáš Mrzena
režie: Markéta Jahodová (pořad z cyklu Příběhy slavných)

Ivana Denčevová
režie: Michal Bureš (pořad z cyklu Osudové ženy)

Lenka Horňáková-Civade
režie: Michal Bureš (z cyklu Esej)

Alexander McCall Smith
režie: Petr Mančal; překlad: Pavla Kubaláková; úprava: Ludvík Němec (10dílná rozhlasová adaptace románu)

Jana Soprová
režie: Irena Žantovská (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Florent Barat / role: matka
režie: Izabela Schenková; překlad: Anne-Francoise Josephová a Natálie Preslová (rozhlasová hra)

Aleš Palán
režie: Markéta Jahodová (14dílná četba na pokračování)

Díly: 1 2 3 4 5 6 7
Lucie Křesťanová
režie: Petr Vodička (rozhlasové pohádky z cyklu Hajaja)

Natočeno v roce 2017

Díly: 1 2 3 4 5
Irena Brežná
režie: Yvona Žertová; překlad: Jana Zoubková; úprava: Petra Lásková,

Jindřích Bíč, Filip Lukeš, Jaroslav Hejnic
režie: Ivan Holeček (rozhlasová hra)

Mariana Enriquezová
připravila: Klára Fleyberková; překlad: Lada Hazaiová (čtení povídky)

Barbara Nesvadbová
režie: Jitka Škápíková (5dílná četba na pokračování)

Alena Wagnerová
režie: Petr Mančal (esej z pořadu Psáno kurzívou)

Bronislava Janečková, Emil Hruška
režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová dramatizace dokumentu z cyklu Historie českého zločinu)

Bronislava Janečková. Emil Hruška
režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová dramatizace dokumentu z cyklu Historie českého zločinu)

S ČÍM POČÍTAJÍ POČÍTAČE

Hana Roguljič / role: Notebook 2
režie: Bela Schenková (krátká rozhlasová hra z cyklu Ze života přístrojů)

PAŘÍŽ, MĚSTO PLNÉ SNĚNÍ

David Vaughan
režie: Michal Bureš (rozhlasový dokument)

SEDMÉ KUŘE

Hector Hugh Munro (Saki)
režie: Petr Mančal; překlad: Marie Binderová (rozhlasová dramatizace povídky)

VETŘELCI, ZMIZENÍ CRISPINY UMBERLEIGHOVÉ

Hector Hugh Munro (Saki)
režie: Petr Mančal; překlad: Zdeněk Huml, Tereza Vlášková (rozhlasová dramatizace povídek)

ŠERO, SVĚTEC A SKŘET

Hector Hugh Munro (Saki)
režie: Petr Mančal; překlad: Markéta Jirkovská, Adéla Havlíčková (rozhlasová dramatizace povídek)

ŠTVANEC OSUDU

Hector Hugh Munro (Saki)
režie: Petr Mančal; překlad: Zuzana Hřebcová (rozhlasová dramatizace povídky)

SVÁTEK NEMESIS, SLEPÁ SKVRNA

Hector Hugh Munro (Saki)
režie: Petr Mančal; překlad: Adéla Urbanová, Jitka Mlčochová (rozhlasová dramatizace povídek)

DVEŘE DO SPÍŽE, OTEVŘENÉ OKNO

Hector Hugh Munro (Saki)
režie: Petr Mančal; překlad: Adéla Králová, Vít Jakeš (rozhlasová dramatizace povídek)

TYGR PANÍ PACKLETIDEOVÉ, VŮL V CHRYZANTÉMÁCH

Hector Hugh Munro (Saki)
překlad: Tereza Frantová, režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídek)

Inger Edelfeldtová
režie: Petr Mančal; překlad: Marie Voslářová (rozhlasová dramatizace povídky)

Natočeno v roce 2016

Anna Saavedra
režie: Martina Schlegelová (rozhlasová pohádka)

CHYŤTE SE NEBE! - MAGAZÍN DIVOKÉHO ZÁPADU

Marie Nováková
režie: Vlado Rusko (komponovaný večer v rámci cyklu Pokračování za pět minut)

Ivan Němec
režie: Bela Schenková (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

TOM RIPLEY

Patricia Highsmithová / role: Hélöise
režie: Vlado Rusko; překlad: Pavla Horáková (5dílný rozhlasový seriál; pozn.: J.S. ve 2.-5. díle)

KEJ A HOŠI Z AMERIKY

Iva Pekárková
režie: Jaroslav Kodeš; úprava: Alena Zemančíková (rozhlasová dramatizace povídky)

Ray Connolly / role: Freda
režie: Vlado Rusko; překlad: Marcel Kukuczka (rozhlasová hra)

Jan Jaroš
režie: Bela Schenková (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Jan Jaroš
režie: Bela Schenková (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Natočeno v roce 2015

Pepa Hes / role: Kateřina
režie: Vít Vencl (rozhlasová dramtizace novely)

RYCHLÍK 365

Jindřích Bíč, Jaroslav Hejnic, Filip Lukeš
režie: Ivan Holeček (rozhlasová roadmovie)

Petr Dudek
režie: Martina Schlegelová (rozhlasová hra)

PROBLÉM (VYSKOČIT Z KŮŽE)

Zuza Ferenczová / role: Psycholožka
režie: Martina Schlegelová; překlad: Karel Král (rozhlasová hra)

Margaret Atwoodová
režie: Martina Schlegelová; překlad: Martina Kotrbová, (rozhlasová dramatizace povídky)

POSLEDNÍ DNY HRANIČNÍHO PŘECHODU VE FRIEDRICHOVĚ ULICI

Alena Wagnerová
režie: Martina Schlegelová (rozhlasová dramatizace povídky)

Naja Marie Aidtová
režie: Petr Mančal; překlad: Robert Novotný (rozhlasová povídka)

TAHLE ZEMĚ PATŘÍ NÁM

Pavel Molek / role: Ona
režie: Martina Schlegelová („minutová“ rozhlasová hra)

DVOJÍ SVÁTEK

Phil Lovesey / role: Jenny Milesová
režie: Petr Mančal; překlad: Alžběta Hesounová; úprava: Pavla Nohýnková (rozhlasová dramatizace detektivní povídky)

Petr Šourek / 5. díl: rok 1868 – BIEDERMAIEROVÝ SLAVÍK / role: Sophie; 9. díl: rok 1420 – UTOPENÍ HUSITŮ / role: Měšťka
režie: Vlado Rusko (13dílný rozhlasový dokument v rámci cyklu Hrdina.cz)

Gabriel Laub
režie: Martina Schlegelová; překlad: Ervín Hrych, Eduard Světlík (4dílná četba na pokračování)

Josef Mach
režie: Martina Schlegelová (literárně-hudební pásmo)

Asko Sahlberg / role: Valma
režie: Petr Mančal; překlad: Vladimír Piskoř (7dílná četba na pokračování)

Petr Hudský / role: Žena
režie: Petr Vodička („minutová“ rozhlasová hra)

Arnold Bennett / role: Helen
režie: Vlado Rusko; překlad: Jiří Strnad (rozhlasová dramatizace satirické hříčky)

Natočeno v roce 2014

Christian Giudicelli / role: Vero ml.
režie: Dimitrij Dudík (rozhlasová dramatizace divadelní hry)

SILVESTR V TAXÍKU

Filip Lukeš, Jindřich Bíč, Jaroslav Hejnic
režie: Ivan Holeček (původní rozhlasová roadmovie)

Luboš Čejka / role: Jana
režie: Petr Vodička („minutová“ rozhlasová hra)

Janice Gallowayová
režie: Martina Schlegelová; překlad: Alexandra Büchlerová (povídka)

Janice Gallowayová
režie: Martina Schlegelová; překlad: Alexandra Büchlerová (povídka)

ZAHALTE JÍ TVÁŘ

P. D. Jamesová
režie: Vlado Rusko (4dílná rozhlasová dramatizace románu)

F. S. Fitzgerald / role: Grétička
režie: Vlado Rusko; překlad: Lubomír Dorůžka (rozhlasová dramatizace povídky)

Libuše Heczková, Eva Kalivodová, režie: Petr Mančal (esej z cyklu Psáno kurzívou)

Jana Soprová
režie: Dimitrij Dudík (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Josef Vomáčka / role: Toyen
režie: Jaroslav Kodeš (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Vladmír Zajíc
režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová pohádka)

Marek Epstein / role: Hlas – technická zařízení
režie: Petr Mančal (rozhlasová hra)

Natočeno v roce 2013

VZPOURA MOZKŮ - GALAXIA

Václav Šorel / role: Ma
režie: Vlado Rusko (5dílný rozhlasový seriál)

Lyman Frank Baum, Jitka Škápíková / role: Generálka Bimbam
režie: Vlado Rusko (rozhlasová hudbení pohádka)

Eva Dvořáková
režie: Vlado Rusko (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Životopisy)

Danièle Sallenave / role: Sofie
režie: Natália Deáková; překlad: Natálie Nádassy (rozhlasová hra)

Petr Hudský / role: Maminka
režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Maurice Leblanc
režie: Vlado Rusko; překlad: František Štěpánek (rozhlasová povídka)

Šárka Kosková / role: Yveta
režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádka)

Mike Bartlett / role: Emma
režie: Lída Engelová; překlad: Pavla Horáková (rozhlasová hra)

Petra Hůlová
režie: Natália Deáková; úprava: Jiří Vondráček (rozhlasová povídka)

Felicia Zellerová / role: Fummelová a Olga
režie: Natália Deáková; překlad: Zuzana Augustová; úprava: Marie Špalová (rozhlasová adaptace divadelní inscenace)

Anna Saavedra / role: Hani
režie: Martina Schlegelová (rozhlasová hra) 

Petr Mančal / role: Žena
režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Zuzana Vojtíšková / role: Žena
režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

ZŮSTAT ČLOVĚKEM

Tomáš Černý
spolupráce na scénáři: Andrea Hýblová (rozhlasový dokument z cyklu Víkendová příloha stanice Vltava)

Natočeno v roce 2012

Tomáš Končinský / role: Princezna Sára
režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádková komedie)

SLADKÉ JE ŽÍT - TO VŠE ZE MĚ DĚLÁ PODIVNOU SLEČINKU

režie: Petr Mančal 
(rozhlasové pásmo poezie; odvysíláno v cyklu Jazzový podvečer)

Dáša Kubíková / role: Janis
režie: Vlado Rusko (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Životopisy)

Hana Železná / role: Reklamní hlas
režie: Hana Kofránková („minutová“ rozhlasová hra)

Kateřina Rathouská / role: Scénáristka
režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Petr Mančal / role: Matka
režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Petr Mančal / role: Navigace a Žena, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Petr Mančal / role: Dcera
režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Hana Železná / role: Mladá žena
režie: Hana Kofránková („minutová“ rozhlasová hra)

HAPPENING ANEB NOČNÍ KOMEDIE S KOČÁREM V POZADÍ

Andrzej Mularczyk / role: Umělkyně
režie: Vlado Rusko; překlad: Petr Balajka (rozhlasová hra)

KUFR

Malgorzata Sikorska-Miszczuk / role: Žaklin
režie: Ivan Chrz; překlad: Jiří Vondráček (rozhlasová hra)

PŘÍPAD MARTINA GUERRA

Michal Lázňovský / role: Bertranda Rolsová
režie: Vlado Rusko (3dílná rozhlasová hra)

NAJDEDNOU

Per Schreiner / role: Alex
režie: Petr Mančal; překlad: Karolína Stehlíková (rozhlasová hra)

Jesper Halle / role: Husajnova žena
režie: Aleš Vrzák; překlad: Zbyněk Černík (rozhlasová hra)

Martin Hilský
režie: Markéta Jahodová (literární pásmo)

KRÁLOVSKÝ OSUD

Vladimír Zajíc / role: Hilda
režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová hra)

Melita Denková / role: Princezna Malvína
režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádka)

Natočeno v roce 2011

Martin Františák / role: Centrála
režie: Hana Kofránková (rozhlasová hra)

Z DIVOKÉHO VÝCHODU

Jiří Hubička / role: Rotný Králíčková
režie: Petr Mančal (rozhlasová hra)

Natočeno v roce 2010

Mariannick Bellot / role: Mariannick
režie: Ivan Chrz; překlad: Michal Lázňovský (rozhlasová hra)

DÍVENKY NA GALEJÍCH

Jana Knitlová / role: Dorotea Boháčová
režie: Lída Engelová (rozhlasová hra)

August Strindberg / role: Dcera
režie: Kateřina Dušková; překlad: Josef Vohryzek; úprava: Jan Vedral; (divadelní hra upravená pro rozhlas)

Vladislava Fekete / role: Ona
režie: Petr Mančal; překlad: Zdeněk Jecelín, Petr Štindl (rozhlasová hra)

SUPERTAJNÝ VEČÍREK

Ondřej S. Nečas / role: Čírko
režie: Vlado Rusko (rozhlasová dramatizace povídky)

Tomáš Končinský / role: Škytavka
režie: Vlado Rusko (5dílný rozhlasový seriál; pozn.: J. S. v 1.-3. a 5. díle)

Natočeno v roce 2009

HERZGEBIRGE / SRDCOHOŘÍ

Jaroslav Rudiš / role: Ona, Kuchařka a Češka
režie: Aleš Vrzák (rozhlasová mikrohra)

Kateřina Jonášová / role: Lara
režie: Michal Rataj (rozhlasová hra)

Jiří Hubička / role: Absolventka policejní školy Králíčková
režie: Petr Mančal (rozhlasová hra)

Jan Vedral / role: Elévka
režie: Petr Mančal (7dílný rozhlasový seriál)

HRABĚ DRÁKULA

Bram Stoker / role: Mína Harkerová
režie: Petr Mančal; překlad: Tomáš Krobař; úprava: Jitka Škápíková (rozhlasová hra podle známého románu; vysíláno v 3dílné nebo 2dílné verzi)

Natočeno v roce 2008

OŠIDNÉ JE V SVĚTSKOU LÁSKU VĚŘIT

Irena Wenigová
režie: Dimitrij Dudík; překlad: Ludvík Kubišta, Irena Wenigová (rozhlasový pořad)

Helena Březinová
režie: Petr Mančal (literární pámo)

Ludvík Aškenazy / role: Nebeská centrála
režie: Petr Mančal; překlad: Miroslav Stuchl (rozhlasová pohádková hra)

STRANGE LOVE

Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha / role: Vanda
režie: Aleš Vrzák; úprava: Kateřina Rathouská (divadelní hra upravená pro rozhlas)

Natočeno v roce 2007

JEDNA HRŮZA

Karel Šiktanc / role: Lesní žínka
režie: Yvona Žertová (rozhlasová pohádka)

Kateřina Rudčenková / role: Agnes
režie: Kateřina Dušková; úprava: Petr Mančal a Kateřina Dušková (divadelní hra upravená pro rozhlas)

Natočeno v roce 2006

Petr Pýcha, Jaroslav Rudiš / role: Lucie
režie: Petr Mančal (divadelní hra upravená pro rozshlas)

DIVADLO SVĚT III.

Martin Hilský
2. díl: RICHARD III. / role: Anna
6. díl: NĚCO ZA NĚCO / role: Isabela
režie: Markéta Jahodová (9dílný cyklus)

TANTALŮV ROD

Jan Vedral / role: Artemis
režie: Aleš Vrzák (3dílná rozhlasová hra)

Natočeno v roce 2002

VLNY MOŘE A LÁSKY

Franz Grillparzer / role: Dívka
režie: Hana Kofránková; překlad a úprava: Vladimír Tomeš (divadelní hra upravená pro rozshlas)

MINETTI. PORTRÉT UMĚLCE JAKO STARÉHO MUŽE

Thomas Bernhard / role: Maškara
úprava a režie: Josef Henke; překlad: Josef Balvín (divadelní hra upravená pro rozhlas)

Natočeno v roce 2001

BOBROVÉ

Benjamin Klička
režie: Ivan Chrz; dramatizace: Šárka Kosková (rozhlasová dramatizace románu)

HODINÁŘ

Ota Dub
režie: Ivan Chrz; dramatizace: Šárka Kosková (rozhlasová dramatizace novely)